Laminátové podlahy

Článok o výhodách laminátových (plávajúcich) podláh. Dozvite sa viac o možnostiach laminátových podláh.

Laminátové podlahy sú menej známym označením pre tzv. plávajúce podlahy. V posledných rokoch zaznamenali plávajúce podlahy obrovský nárast záujmu pre svoju rýchlu, bezproblémovú aplikáciu a absolútne nenáročnú údržbu.

Moderné lamináty totiž nepotrebujú pri pokládke žiadne lepidlo, a teda ani čas na zaschnutie. Plávajúcu podlahu tak môžete užívať ihneď po jej položení do miestnosti.

Ďalšou z užitočných vlastností laminátových podláh je vysoká odolnosť povrchu podlahy, ktorá sa líši v závislosti od jednotlivých tried zaťaženia. Plávajúce podlahy sú preto vhodným riešením pre bytové i nebytové priestory.

Neobmedzené možnosti

Výhodou aplikácie laminátovej podlahy je zisk príjemnej podlahoviny, ktorá si zachováva konštantnú teplotu a nikdy nie je výrazne studená. Za veľké plus je považovaná možnosť inštalácie podlahového kúrenia pod plávajúce podlahy, ktoré šetrí energiu (kúrenie radiátorom) a niekedy úplne nahrádza štandardné spôsoby vykurovania.

Laminátová podlaha je vyrábaná v rôznych prevedeniach a odtieňoch a často jej vzhľad býva na nerozoznanie od drevenej podlahy. Pozitívnym faktorom, ktorý hovorí v prospech plávajúcej podlahy je však dostupnejšia cena.

Nevýhodou plávajúcej podlahy je, paradoxne, fakt, že vzhľadom na jej zvýšenú citlivosť na vlhkosť vzduchu sa neodporúča aplikovať tento druh podlahovej krytiny do priestorov kúpeľní.Ďalšie články

Pokladanie a starostlivosť o podlahy

Séria rád pre správne pokladanie podláh. Doplnených o rady ako ich udržiavanie v kondícii.


Drevené parkety

Prezrite si informácie o výodách drevených podláh a uľahčite si tak výber vhodnej podlahy.


Laminátové podlahy

Článok o výhodách laminátových (plávajúcich) podláh. Dozvite sa viac o možnostiach laminátových podláh.